Daikin Amerikada Teknoloji Üssü İnşaa Etti

Daikin Amerikada Teknoloji Üssü İnşaa Etti

daikin-amerikaya-yeni-teknoloji-ussu

Dünyanın önde gelen klima markası Daikin, ABD Teksas eyaletinde kurduğu teknoloji üssünün ardından dijital fabrikalar inşaa ediyor. Sektöre kattığı yeni teknolojileri ile en fazla inovasyona sahip olan Daikin Klima Amerika’daki faaliyetlerini tek bir merkezde toplayarak dünyanın en büyük 6. Üretim tesisini kurdu. Daikin Texas Technology Park (DTTP) isimli yeni merkezde nesnelerin interneti ve yapay zeka teknolojilerinden yararlanarak makineler arasındaki iletişim teknolojilerinin kullanıldığı dijital fabrikaları hedeflemekte.

Daikin Klima Amerika’da ki iştiraki olan Goodman Group’un dört fabrikası ile birlikte lojistik merkezini tek bir merkeze toplayarak en son teknolojide üretim yapan dünyanın en büyük 6. üretim tesisini faaliyete geçirdi.

ABD’deki yeni yatırımıyla iklimlendirme sektörüne yön veren Daikin Klima yeni merkezinde üretim ve lojistik faaliyetlerinin yanı sıra Ar-Ge faaliyetlerini de yürüterek sektörde önemli inovasyonlara imza atmaya devam edecek. Teksasta bulunan merkezin yatırım maliye 417 milyon doları buldu ve 4000 kişi istihdam edildi. Daikin Teksas merkezde çalışan sayısını önümüzdeki sene 5000 kişiye çıkarmayı planlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir